Страховой случай
Рассчитать стоимость страховки
Стать агентом
Нам интересно Ваше мнение
Фондовая компания Unives
ГоловнаФізичним особамАвтоцивілкаОбов'язкове страхування автоцивільної відповідальності

Шановні клієнти!

Звертаємо Вашу увагу, що з 01.06.2014г. в Україні були введені нові тарифи за полісами ОСЦВ! Зміни внесено згідно з Рішенням Координаційної Ради МТСБУ Протокол № 42/2014 від 29.04.2014.

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів

Керування автомобілем завжди пов'язане з ризиком. Власник транспортного засобу може не тільки потрапити в ДТП з чужої провини, але й стати причиною аварійної ситуації на дорозі. В даному випадку він може зазнати значних матеріальних збитків, оскільки буде зобов'язаний відшкодувати збитки іншим учасникам аварії, та відремонтувати свій транспортний засіб.

Не завжди рівень доходів дозволяє винуватцеві ДТП повністю компенсувати постраждалим завдані матеріальні збитки. Наявність полісу ОСЦВ гарантує відшкодування збитків, завданих майну, життю і здоров'ю третіх осіб (пасажирам і водієві іншого транспортного засобу, пішоходам, пасажирам застрахованого транспортного засобу).

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦВ) регулюється Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» № 1961- IV від 01.07.2004р. зі змінами і доповненнями (далі – Закон).

Згідно Закону забороняється експлуатація транспортного засобу (за винятком транспортних засобів, відносно яких не встановлений корегуючий коефіцієнт залежно від типу транспортного засобу) без поліса ОСЦВ, що діє на території України, або сертифікату міжнародного страхування «Зелена карта».

Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст.126) передбачається адміністративна відповідальність водія за відсутність або не пред'явлення поліса ОСЦВ;

З 17.01.2008 року в Україні діють штрафи за відсутність поліса ОСЦВ (від 425 до 850 грн.).

Відносно транспортних засобів, які не беруть участь у дорожньому руху, оформлення поліса ОСЦВ   необов'язково.

Страховий випадок - подія, внаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної події,  яка  сталася за участю забезпеченого транспортного засобу (транспортного засобу, відносно якого оформлений поліс ОСЦВ), і внаслідок  якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована.

Особи, відповідальність яких застрахована – Страхувальник та інші особи, які експлуатують забезпечений транспортний засіб на законних підставах.

Розпорядженням державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 09.07.2010 №566 встановлені обов'язкові ліміти відповідальності:

  • За шкоду, заподіяну життю і здоров'ю третіх осіб – 100 000 грн.
  • За шкоду, заподіяну майну третіх осіб – 50 000 грн.

При розрахунку страхового платежу за основу береться встановлений базовий платіж — 180,00 грн.
(Розпорядження державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 09.07.2010 №566).

Страховий платіж за договором ОСЦВ залежить від:

  • типу транспортного засобу;
  • місця реєстрації транспортного засобу;
  • сфери використання транспортного засобу (юр. або физ. особа, таксі);
  • водійського стажу осіб, допущених до керування транспортним засобом;
  • періоду використання транспортного засобу;
  • терміну дії поліса (для транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю);
  • наявність доведених фактів шахрайства

Добровільне страхування автоцивільної відповідальності