Страховой случай
Рассчитать стоимость страховки
Стать агентом
Нам интересно Ваше мнение
Фондовая компания Unives
ГоловнаЮридичним особамСтрахування вантажів та багажу

Страхування вантажів та багажу

Перевезення вантажів без будь-яких гарантій їх збереження – не що інше, як гра в рулетку, яка може, нарешті, стати причиною руйнування бізнесу. Компанії, що один раз вже зіткнулися у своїй діяльності з фінансовими збитками, пов'язаними з пошкодженням або втратою вантажу при перевезеннях, починають усвідомлювати необхідність страхового захисту.

Тому, страхування вантажів та ризиків, пов'язаних з їх перевезеннями, поступово входить в норму і для комерційних підприємств, що потребують перевезення своїх товарів, і для приватних осіб, та стає звичайним явищем, супроводжуючим організацію доставки практично будь-якого вантажу.

У наші дні вантажі перевозяться водним (морським та річковим), наземним (автомобільним, залізничним) та повітряним транспортом.

Відповідальність за збереження вантажу може бути покладена:

  • відправника (вантажовідправника) – фізична або юридична особа, що відправляє належний йому вантаж;
  • одержувача (вантажоодержувача) – фізична або юридична особа, яка має право отримати цей вантаж;
  • перевізника – фізична або юридична особа (найчастіше транспортна організація), що володіє транспортним засобом або яка орендує його.

Страхування ризиків, пов'язаних з перевезенням вантажів, здійснюється в добровільній формі. Існує лише різниця у тому на кого покладено обов'язок їх страхувати.

У міжнародній практиці торгівельних та транспортних операцій, що здійснюються відповідно до Правил INCOTERMS-2000, обов'язковість страхування залежить від умов поставки вантажу. При цьому, базові умови поставки – CIF (вартість вантажу, страхування та вартість перевезення) та CIP (вартість перевезення і страхування сплачені до) позначають, що обов'язок застрахувати вантаж належить продавцеві. За іншими базовими умовами поставки страхування вантажу залежить від покупця, і він вирішує, страхувати його чи ні.

В Україні на підставі рекомендацій державного митного комітету базові умови CIF застосовуються тільки при морському перевезенні вантажів, а умова CIP – при морському, автомобільному, залізничному і повітряному перевезенні при здійсненні зовнішньоекономічних операцій.

Якщо підприємство бажає зробити свій бізнес таким, що стабільно приносить дохід, йому необхідно подбати про страхування перевезень своєї продукції або товарів.